Skip to content

DocuSign® – jak działa i dlaczego warto wdrożyć go do swojej firmy? Poznaj 5 powodów

Coraz więcej tradycyjnych rozwiązań zastępowanych jest przez elektroniczne. Ta sama zasada dotyczy również elektronicznego podpisywania dokumentów. Wiele osób korzysta już z kwalifikowanego podpisu elektronicznego i z sukcesem stosuje go zarówno podczas podpisywania umów biznesowych, jak i prywatnych dokumentów.

Czy w takim razie sam podpis kwalifikowany nie jest wystarczający? Jakie korzyści przyniesie wdrożenie dodatkowo platformy do składania podpisów elektronicznych DocuSign®? Dziś przedstawimy 5 najważniejszych powodów, dla których powinieneś rozważyć wdrożenie tego systemu do swojej firmy.

Widok programu docusign na laptopie

1. Platforma DocuSign® współpracuje z każdym podpisem elektronicznym

Za pośrednictwem platformy DocuSign® możesz korzystać z każdego e-podpisu.

  • Zatwierdzaj dokumenty B2B podpisem niekwalifikowanym. 
  • Wykorzystuj dodatkową weryfikację w ramach podpisu zaawansowanego 
  • Stosuj swój podpis kwalifikowany od dowolnego dostawcy.  
  • Korzystaj z podpisu kwalifikowanego z wideo-weryfikacją, czyli z usługi IDNow. 

2. Możliwość personalizowania kopert w zależności od potrzeb

Personalizowanie kopert w DocuSign® – co to właściwie znaczy?  

  • Platforma daje możliwość dostosowywania zawartości kopert i akcji, jakie mają wywoływać 
  • Wystarczy dodać dokumenty i określić liczbę odbiorców, kolejność podpisywania oraz akcję, jaką ma wykonać odbiorca. Nie zawsze musi to być podpis, czasami wystarczy, gdy adresat jedynie przeglądnie dokument lub przekaże go do podpisania dalej.  
  • Panel edycji DocuSign® umożliwia również pełne spersonalizowanie wiadomości mailowej dołączonej do linku prowadzącego do umowy, która ma być podpisana. 

3. Wygoda również dla kontrahenta

Podpisywanie umów przez DocuSign® to komfort nie tylko dla Ciebie i pracowników Twojej firmy, ale również dla kontrahentów, którzy będą mogli podpisać umowy zupełnie za darmo, przy pomocy kilku kliknięć, z dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca. Każda osoba uprawniona do podpisu ma wskazane miejsce, gdzie powinna go złożyć – nikt nie będzie musiał zastanawiać się, gdzie powinien postawić parafkę, a gdzie pełny podpis.  

Pomyśl tylko, jaka to dla nich wygoda – nie muszą myśleć o tym, że w biurze czeka na nich wielostronicowa umowa do zaparafowania i podpisania. Nie muszą również zaprzątać sobie głowy tym, by podpisaną umowę przekazać do odesłania. Pamiętaj, że zadowolony kontrahent, to kontrahent, który wraca i chętnie poleca Twoją firmę innym. Każde takie polecenie jest na wagę złota i szansa na zwielokrotnienie zysków.  

4. DocuSign® to lider wśród systemów do elektronicznego podpisywania

W kwestii tak ważnej, jak podpisywanie dokumentów firmowych, nie można zdać się na przypadkowe i niesprawdzone rozwiązania. DocuSign® to uniwersalna platforma do składania podpisów elektronicznych i światowy lider w branży. DocuSign® w Polsce jest znany i wykorzystywany przez wiele firm, ale w Ameryce, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii uznawany jest niemalże za synonim podpisu elektronicznego – zupełnie jak Adidas w kontekście obuwia sportowego.

DocuSign® ma już ponad 200 mln użytkowników! To niezawodne i sprawdzone narzędzie, któremu można zaufać w 100%. 

5. Elastyczne sposoby licencjonowania

DocuSign® to rozwiązanie wykorzystywane zarówno przez niewielkie firmy, jak i ogromne korporacje. Każdy z tych podmiotów ma inne zapotrzebowanie i generuje miesięcznie skrajnie różne liczby dokumentów. Właśnie dlatego sposoby licencjonowania DocuSign® muszą być elastyczne. I dokładnie takie są! Możesz płacić za użytkownika lub wykupić konkretną liczbę kopert do wykorzystania. Jeśli w trakcie okaże się, że kopert jest za mało, możesz w każdym momencie dokupić dodatkowy pakiet.  

DocuSign® to sprawdzony, godny zaufania system do elektronicznego podpisywania, który jest wykorzystywany i doceniany na całym świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jego funkcjonalnościach i możliwościach, zapisz się do naszego newslettera – wkrótce otrzymasz od nas darmowego e-booka, dzięki któremu jeszcze lepiej poznasz DocuSign® i będziesz mógł w pełni świadomie zdecydować, czy Twoja firma go potrzebuje.  

Nie będziemy wysyłać Ci spamu, Twój e-mail jest u nas bezpieczny.
Wysyłając swoje dane, wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie w celu wysyłki wiadomości handlowych, zgody te są konieczne w celu przesłania e-booka.
W każdej chwili możesz się wypisać. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności  – zgody udzielasz Hatiroo Sp. z o.o.

10-minutowa rozmowa

Zachęcamy do sprawdzenia całej zawartości bloga i poszukania inspiracji. 

Jeżeli jednak chcesz skrócić czas swoich poszukiwań, odezwij się bezpośrednio do nas. Przedstawimy Ci wszystkie opcje, określimy wymagany budżet i zaplanujemy dalsze kroki.

Archiwum