Skip to content

Obieg dokumentów w firmie logistycznej

Firmy logistyczne najczęściej pracują z wieloma przedsiębiorstwami i partnerami – klientami, dostawcami czy innymi centrami dystrybucyjnymi. Każda taka współpraca generuje kolejne dokumenty – nie tylko umowy, ale również dokumenty związane z wydawaniem, dostarczaniem czy przechowywaniem materiałów. Sprawne procesy w przedsiębiorstwach logistycznych, takich jak np. firmy kurierskie i spedycyjne, w których liczy się przede wszystkim sprawne działanie, są kluczowe i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy.

Sprawne procesy = skuteczność i punktualność

W przedsiębiorstwach logistycznych liczy się przede wszystkim czas i efekt. Towary mają być dostarczone w określone miejsce w konkretnym przedziale czasowym. Opóźnienia czy pomyłki w kompletowaniu towaru znacznie wpływają na reputację firmy i obniżają zaufanie klientów.

Funkcjonowanie większości firm logistycznych opiera się na współpracy z wieloma kontrahentami, co wiąże się z częstym generowaniem i podpisywaniem nowych umów. Sprawne i szybkie nawiązywanie współpracy z nowymi klientami jest możliwe dzięki intuicyjnemu systemowi do elektronicznego obiegu dokumentów Hatiroo®.

Hatiroo® umożliwia sprawne przeprowadzenie wszystkich procesów prowadzących do finalizacji umowy. Gotowe szablony z wzorami gotowymi do uzupełnienia o dane kontrahenta sprawiają, że wygenerowanie nowej umowy o standardowej treści zajmie nie więcej niż kilka minut. Po tym czasie umowa będzie gotowa do podpisania drogą elektroniczną przez obie strony. Bez mozolnego drukowania, szukania osób uprawnionych do podpisu, czy wysyłania umowy kurierem.

W przypadku niestandardowych umów wymagających wypracowania zupełnie nowej treści, system Hatiroo® zintegrowany z Microsoft365 umożliwi sprawną i uporządkowaną pracę wszystkich uczestniczących w projekcie osób z zespołu. Możliwość pracy na jednym dokumencie (nawet równoczesnej!) sprawia, że tworzenie treści dokumentu i późniejsze jego opiniowanie oraz akceptowanie przebiega znacznie szybciej niż w przypadku procesowanie dokumentu w sposób tradycyjny.

Elektroniczny podpis pod kilometrówką

Hatiroo® umożliwia nie tylko składanie podpisów elektronicznych na umowach – zarówno pracownikom firmy, jak i kontrahentom. Jeśli jest taka konieczność, elektronicznie może być również podpisywana ewidencja przebiegu pojazdu, czyli tzw. kilometrówka – zarówno przy pomocy podpisu kwalifikowanego, jak i niekwalifikowanego. System Hatiroo® zintegrowany z DocuSign® umożliwi prowadzenie rejestru kilometrówek, przeprowadzanie akceptacji i ich sprawne podpisywanie.

Porządek w dokumentach

W firmie zajmującej się logistyką, tak jak w każdej innej firmie, kluczowy jest porządek w dokumentach i możliwość odnalezienia potrzebnej umowy w momencie, gdy będzie ona potrzebna. Hatiroo® pozwala na bezpieczne i automatyczne archiwizowanie elektronicznych dokumentów, dzięki czemu zawsze są one na swoim miejscu – wystarczy kilka kliknięć, by je odnaleźć. Już nigdy nie zapomnisz o odłożeniu ważnej umowy do odpowiedniego segregatora. System zrobi to za Ciebie.

Tam, gdzie liczy się czas i szybkość działania, sprawnie działające procesy są na wagę złota. System Hatiroo® umożliwia automatyzację pracy, szybszą finalizację transakcji, sprawną wymianę informacji i bezproblemowe elektroniczne podpisywanie umów.

10-minutowa rozmowa

Zachęcamy do sprawdzenia całej zawartości bloga i poszukania inspiracji. 

Jeżeli jednak chcesz skrócić czas swoich poszukiwań, odezwij się bezpośrednio do nas. Przedstawimy Ci wszystkie opcje, określimy wymagany budżet i zaplanujemy dalsze kroki.

Archiwum